آزمایش داروهای آمریکایی روی اوکراینی ها

خورشید آنلاین
  • لید خبر: در پی موافقت وزارت بهداشت اوکراین امکان آزمایش داروهای آمریکایی به‌روی شهروندان این کشور فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، به‌دلیل گران و عمدتاً مشکل‌ساز بودن آزمایش داروهای جدید در اروپا و آمریکا، به شرکت‌های داروسازی اجازه داده شد برای این منظور به‌سراغ اوکراینی‌ها بروند.

بیماران اوکراینی قطعاً برای مشارکت در آینده علم پزشکی پاداش دریافت خواهند کرد. وزارت بهداشت اوکراین حکمی را امضا کرد که به اروپا و آمریکا اجازه می‌دهد بررسی‌های آزمایشگاهی داروهای جدید را روی اوکراینی‌ها انجام دهند.

این موضوع 96 نوع داروی مختلف را شامل می‌شود. ابتدا اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درخواست را برای 98 نوع دارو کرده بودند. وزارت بهداشت اوکراین از ارائه مجوز برای آزمایش داروی پسوریازیس و نیز داروی درمان افسردگی در کودکان خودداری کرد.

خوشبختانه این داروهای جدید پیشتر به‌روی حیوانات آزمایش شده‌اند، سپس این داروها در چهار مرحله به‌روی انسان آزمایش می‌شوند.

دو سال پیش به‌ازای این آزمایش‌ها تا 1000 دلار نیز پرداخت می‌شد، اما در حال حاضر اوکراینی‌ها فقط برای مرحله سوم و چهارم تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

ویکتور سردیوک رئیس شورای دفاع از حقوق بیماران اوکراین در انتقاد از این موضوع گفت: «با توجه به سطح فقر، مشارکت در این آزمایش‌ها تقریباً تنها راه برای معالجه مجانی با داروهای اروپایی است».

شناسه خبر :1731 
261 کلیک ها  جمعه, 29 مرداد 1395 ساعت 18:07
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا