سامسونگ :

گالاکسی نوت ۷ را خاموش کنید

گالاکسی نوت ۷

خورشید آنلاین
  • لید خبر: شرکت سامسونگ در کره جنوبی اعلام کرد که فروش گوشی‌های هوشمند گالاکسی نوت ۷ را متوقف کرده است. این شرکت از صاحبان این گوشی‌ها خواست که تلفن‌های خود را خاموش کنند.

پس از چندین مورد آتش گرفتن گوشی‌های هوشمند گالاکسی نوت ۷ شرکت سامسونگ ترمز استفاده از این گوشی‌ها را کشید. در اطلاعیه‌ای که این شرکت در اولین ساعات روز سه‌شنبه ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر) منتشر کرد از دارندگان این گوشی‌ها در سراسر دنیا خواسته شده که تلفن‌های خود را خاموش کرده و از آن استفاده نکنند.

سامسونگ همچنین فروش گالاکسی نوت ۷ را متوقف کرده و فراخوانی برای پس گرفتن این گوشی‌ها در سراسر دنیا داده است. دارندگان این گوشی می‌توانند یا پولشان را پس بگیرند یا یک گوشی هوشمند جایگزین از سامسونگ دریافت کنند.

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که برنامه‌ای برای تغییر خط تولید این گوشی دارد. گوشی‌های هوشمند گالاکسی نوت ۷ در تابستان به بازار آمدند و کوتاه مدتی پس از آن اولین بار در ماه اوت خبر رسید که برخی از این گوشی‌ها هنگامی که برای شارژ باتری در برق بوده آتش گرفته یا منفجر شده است.

بیشتر بخوانید: تولید گوشی گلکسی نوت ۷ متوقف شد

آخر هفته گذشته تنها در آمریکا چهار مورد از آتش گرفتن این گوشی‌ها گزارش شد. همچنین یک هواپیما در آمریکا زمانی که قصد پرواز داشت به دلیل آتش گرفتن یک گوشی همراه پروازش را متوقف و مسافران را پیاده کرد. پس از این خبر چندین شرکت تلفن آمریکا اعلام کردند که دیگر گالاکسی نوت ۷ به مشتریانشان نمی‌فروشند.

اوایل ماه سپتامبر سامسونگ اعلام کرد که دارندگان دو و نیم میلیون گوشی گالاکسی نوت ۷ در سراسر دنیا می‌توانند تلفن‌هایشان را تعویض کنند. اما اوایل اکتبر این شرکت فروش این گوشی‌ها در کره جنوبی را دوباره از سر گرفت. تاریخ فروش دوباره این گوشی‌ها در اروپا برای ۲۸ اکتبر پیش‌بینی شده بود.

گالاکسی نوت ۷ در کنگره سالانه موبایل در بارسلون در فوریه گذشته معرفی شد. صفحه این گوشی‌ها مقعر است و یک ردیاب قرنیه در آن تعبیه شده که به چشم صاحب گوشی حساس است و با نگاه کردن صاحب گوشی به صفحه، قفل آن باز می‌شود.

شناسه خبر :2395 
221 کلیک ها  سه شنبه, 20 مهر 1395 ساعت 14:50
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا