زنگنه:

مدیران نفتی ۱۰ سال جوان‌تر می‌شوند

زنگنه از جوان شدن بدنه مدیریتی وزارت نفت خبرداد

خورشید آنلاین

وزیر نفت با بیان اینکه میانگین سنی مدیران در ایران باید دو تا سه سال آینده ١٠ سال کاهش یابد، گفت: سن مناسب برای تصدی پست وزارت ٤٠ سال است.

یژن زنگنه امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون برنامه ریزی وزارت نفت با بیان اینکه معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری در ساختار فعلی ستاد وزارت نفت نقش تعیین کننده ای دارد، گفت: ٦٠ تا ٧٠ درصد کارهای وزارت نفت در ارتباط با بیرون از وزارتخانه بر عهده این معاونت است که سبب اهمیت هر چه بیشتر این معاونت شده است. هرچند سابقه این معاونت در وزارت نفت بیش از ١٧ سال نیست.

وزیر نفت در ادامه با اعلام اینکه محمدمهدی رحمتی معاون جدید برنامه ریزی از سال ٧٠  در بخش نفت و گاز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور فعال بوده است، تصریح کرد: او مدیری خلاق و باهوش است و سابقه فعالیت طولانی را در بخش برنامه ریزی نفت دارند، ضمن اینکه بیش از یک سال است که به صورت مستقیم در صنعت نفت و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت فعالیت می کند و امیدواریم پیوندی عمیق بین این معاونت و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت برقرار شود.

این عضو کابینه دولت جابه جایی مدیران را به بازی یک تیم والیبال که در آن یک بازیکن در طول بازی چند بار تعویض می شود، تشبیه کرد که هیچکس از تعویض یک بازیکن در طول یک بازی والیبال تفسیر خاصی نمی کند و افزود: نباید از جابه جایی مدیران تفسیر خیلی پیچیده ای کرد؛ هرچند ممکن است سیاسیون این تفسیرها را مطرح کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: معاون سابق برنامه ریزی وزارت نفت در سخت ترین شرایط در کنار صنعت نفت بودند و نباید از استعفای او تفسیرهای خیلی پیچیده ای انجام شود زیرا سابقه آشنایی ما به سالهای دور برمی گردد.

وزیر نفت در این مراسم بر استفاده از نیروهای جوان در صنعت نفت تاکید کرد و با بیان اینکه استفاده از نیروهای جوان به معنی بی احترامی به افراد با تجربه و مسن نیست، افزود: معتقدم سن مناسب برای تصدی پست وزارت ٤٠ سال است و مدیران عامل نیز باید سنی بین ٤٠ تا ٤٥ سال داشته باشند.

زنگنه با تاکید بر اینکه مدیران جوان باید افرادی شایسته و خلاق باشند و نباید با رابطه و خارج از ضوابط سمت مدیریت را به دست آورند، یادآور شد: میانگین سنی مدیران در ایران باید دو تا سه سال آینده ١٠ سال کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به ماموریت‌های مهم معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت در پساتحریم گفت: برنامه ششم توسعه، اقتصاد مقاومتی و بهینه سازی مصرف انرژی مباحث مهمی است که باید در این معاونت پیگیری شود.

شناسه خبر :369 
560 کلیک ها  سه شنبه, 05 آبان 1394 ساعت 13:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا