سقف پرداخت وام ازدواج سه برابر شد

خورشید آنلاین
  • لید خبر: معاون اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه هر ماه باید ١٥٠هزار وام ازدواج پرداخت شود، گفت: سقف پرداخت وام ازدواج نسبت به گذشته سه برابر شده است.

علی‌اصغر میرمحمد صادقی در پاسخ به برخی انتقادها مبنی بر کند بودن پرداخت وام ازدواج گفت: بر اساس آنچه برای پرداخت وام ازدواج به بانک‌ها ابلاغ شده، ماهانه باید ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شود که بانک‌ها حداکثر تلاش خود را در این زمینه به کار بسته‌اند.

 مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی افزود: به نظر می‌رسد بسیاری از کسانی که این وام را دریافت می‌کنند، از دایره بررسی منتقدان خارج هستند؛ اما به هر حال پرداخت سریع وام ازدواج یکی از دغدغه‌های بانک مرکزی است و در جلسات هفتگی رئیس کل بانک مرکزی، یکی از مواردی که همواره مورد پیگیری قرار می‌گیرد، سرعت پرداخت این وام است.

وی تصریح کرد: سقف پرداخت وام ازدواج نسبت به گذشته سه برابر شده و به نظر می‌رسد هر چقدر جلوتر رویم، کار با روال بهتری پیش رود؛ به هر حال بانک‌ها هر هفته روند عملکرد خود را گزارش می‌کنند. میرمحمدصادقی در پاسخ به برخی درخواست‌ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به کارت‌های اعتباری منتقل کند، گفت: چون نرخ سود کارت‌ها بیش از وام قرض‌الحسنه ازدواج است، به نظر می‌رسد که مورد استقبال قرار نگیرد؛ چراکه سود وام ازدواج ٤درصد است. 

شورای پول و اعتبار نیز پیش تر اعلام کرده بود که متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، پس از پذیرش ازسوی شعب بانک‌ها، باید حداکثر ظرف ۲ ماه نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام کنند و در صورت عدم تکمیل مدارک، نام متقاضی از سامانه مربوطه حذف می‌شود تا امکان بهره‌مندی سایر متقاضیان در صف از تسهیلات مذکور و شفافیت عملکرد بانک‌ها به عمل آید.

شناسه خبر :1972 
390 کلیک ها  سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 04:20
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا