رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس:

75 هزار واحد صنفی در شیراز در حال فعالیت هستند

خورشید آنلاین

به گزارش خورشید آنلاین،سید محمود هاشمی در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان این مطلب که توسعه پایدار بدون حضور تشکل ها محقق نخواهد شد اظهار داشت: امروزه نقش تشکل ها در کشورهای توسعه یافته بسیار پررنگ شده است امروزه ارتباط دولت با مردم بدون حضور تشکل ها امکان پذیر نیست و کشورهای توسعه یافته این مسیر را طی کرده و تشکل ها نقش پررنگی در این کشورها دارند.

وی با بیان اینکه تشکلهای خرد اقتصادی باری بر دوش دولت نگذاشته اند تصریح کرد: تشکلهای صنفی امین مردم هستند و جایگاه خوبی پیدا کرده اند و فرصت خوبی فراهم شده که بخش خصوصی در فضای کسب و کار نقش آفرین شود وپویاتر و با انسجام تر به ایفای نقش بپردازند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس افزود: شکل ها برای موفقیت باید از حاشیه ها بپردازند و با خرد جمعی به پیشبرد امور کمک کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از تشکیل کمیته مشترک بین اتاق اصناف فارس با اتاق بازرگانی و اتاق تعاون خبر داد و گفت: این دبیر خانه مشترک نقطه عطفی برای توسعه و پیشبرد فعالیت های اقتصادی استان است همچنین که  در تلاشیم با ایجاد دبیر خانه مشترک میان این سه ارگان در آینده نه چندان دور شاهد رونق چرخه اقتصادی در استان پهناور فارس باشیم.

هاشمی  با بیان اینکه 8200 اتحادیه منظم، 400 اتاق اصناف و 30 مرکز اتاق در استان ها توانسته خدمات ارزنده ای را به مردم کشور ارایه دهد گفت:تعداد 3 میلیون واحد صنفی در کشور در عرصه اقتصادی با مجوز رسمی در حال فعالیت هستند و 700 واحد بدون پروانه در کشور حال فعالیت هستند  که نیاز است تا مسئولان و دست اندر کاران تمهیداتی بیندیشند تا  در ماه های آینده شاهد کاهش این آمار باشیم.

به گفته وی این واحدهای صنفی در کل باعث اشتغال پایدار هفت میلیون نفر شده اند.

هاشمی به وجود یکصدو 40 واحد صنفی در استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد 20 درصد بدون پروانه هستند که تا پایان سال شناسایی میشوند.

وی اضافه کرد: در شیراز نیز 75 هزار واحد صنفی در حال فعالیت هستند که از این تعداد 60 هزار واحد دارای پروانه کسب هستند، واحدهای بدون مجوز نیز شناسایی شده اند که بایستی دارای پروانه شوند.

وی سرانه در آمد تولید ناخالص تشکلهای صنفی در کشور را حدود 18 تا 21 در صد  دانست و گفت: این آمار در صنعت بین 4 و نیم تا 5 و نیم درصد است.

شناسه خبر :959 
307 کلیک ها  شنبه, 01 خرداد 1395 ساعت 11:18
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا