معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شیراز؛

طرح رتبه بندی نمایشگاه های بین المللی اجرا میشود

خورشید آنلاین

حسین اسفهبدی، در نشست هم اندیشی مدیران عامل نمایشگاه های بین المللی کشور در شیراز با بیان اینکه در سال جاری دولت مصمم است، کشور از رکود اقتصادی خارج شود و قطعا امسال سال خروج از رکود است یادآور شد: حدود چهار ماه از برجام سپری می شود اما کارهای بسیاری انجام شده است و در حال حاضر تعدادی از واحدهای تولیدی خارجی با انتقال فناوری با ایرانیان مشارکت میکنند و سرمایه گذاری های خوبی در کشورمان در حال انجام است که محصول تولید شده آنها تیرماه 95 وارد بازار و از کشور صادر می شود.

وی با اشاره به نقش نمایشگاه های بین المللی وتاثیری که در زمینه اقتصادی به ویژه گسترش صادرات بر عهده دارند گفت:اینکه از تمام توان این حوزه در کشور استفاده شود یک ضرورت است و در این راستا توجه به بازاریابی حرفه ای در دنیا توسط نمایشگاه ها که به دنبال آن جذب سرمایه گذاری خارجی محقق می شود نیز بایستی مد نظر قرار گیرد.

به گفته رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران،قطعا با خارج شدن کشور از رکود، سایر عرصه ها از جمله تولید، اشتغال و صادرات نیز حرکت رو به رشد خواهند داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تخصیص اعتبار برای توسعه فضاهای نمایشگاهی کشور بیان کرد: برای اختصاص این اعتبار وضعیت نمایشگاه های بین المللی و مطالبات استان ها توسط کارشناسان بررسی می شود که فعالیت ها در سایت های نمایشگاهی متمرکز باشد چرا که برگزاری نمایشگاه در هر مکانی غیر از سایت های نمایشگاه های بین المللی غیر مجاز است.

اسفهبدی اضافه کرد: در راستای نهادینه کردن برگزاری نمایشگاه ها در سایت های نمایشگاهی، رایزنی هایی با استانداران صورت گرفته و همچنین مکاتبه هایی برای حضور روسای نمایشگاه های بین المللی در شورای برگزاری نمایشگاه ها نیز انجام شده است. معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت از احداث سومین نمایشگاه در پایتخت خبر داد و اضافه کرد:در اسفند سال 94 سند احداث یک نمایشگاه در مساحتی به وسعت 154 هکتار در بهترین نقطه فرودگاه امام خمینی(ره) با مسکن و شهرسازی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه رشته صنعت نمایشگاهی از طریق آزمون سراسری تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران راه اندازی شده است گفت: بر اساس اقدامات انجام شده بادانشگاه تهران از مهرماه 95 این دانشگاه در رشته صنعت نمایشگهی دانشجو می پذیرد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران، در بخش دیگری از مطالب خود بیان کرد: طرح رتبه بندی نمایشگاه های بین المللی کشورمان که با همکاری استادان دانشگاه و متولیان صنعت نمایشگاهی و با هدف تهیه شناسنامه برای صنعت نمایشگاهی کشور و تهیه اطلاعات مورد نیاز نمایشگاهی برای ورود به بازار پسابرجام تدوین شده است در سال 95 اجرایی می شود.

وی در ادامه به برپایی بزرگترین نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا اشاره کرد و اظهار داشت: امسال کشورمان در بسیاری از کشورها از جمله ترکیه، فرانسه، آفریقا و ایتالیا نمایشگاه اختصاصی برگزار می کند که بزرگترین این نمایشگاه ها در کشور ایتالیا در بخش های مختلف از جمله زعفران و فرش که امکان رقابت و صادرات را داشته باشند،خواهد بود.

اسفهبدی در پایان به برگزاری کنفرانس بزرگ سرمایه گذاری درکشورعمان و همچنین کنفرانس ملی صنعت نمایشگاهی در سال جاری که با همکاری دانشگاه تهران برگزار خواهد شد،اشاره کرد.

شناسه خبر :903 
248 کلیک ها  جمعه, 24 ارديبهشت 1395 ساعت 07:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا