آخوندی اعلام کرد:

مذاکره با آمریکا برای راه اندازی خط هوایی مستقیم

عباس آخوندی

خورشید آنلاین

آخوندی با اشاره به قرارداد با کشورهای خارجی برای راه‌اندازی پروازهای مستقیم به ایران ، از مذاکره با امریکا برای راه اندازی خط هوایی مستقیم خبر داد. 
عباس آخوندی در همایش هوانوردی ایرن 2016  گفت: هم شرکت‌های هواپیمایی خارجی پرواز مستقیم به ایران خواهند داشت و هم تعداد مسیرهای شرکت‌های هواپیمای ایرانی به  خارج و مسیرهای جدید افزایش می‌یابد. 
 
وی با بیان اینکه 256 فروند هواپیما در ناوگان هوایی داریم که 40 فروند آن غیرعملیاتی است، گفت: همین هواپیماهای عملیاتی هم برای ما هزینه تعمیر و نگهداری زیادی دارد. 
 
وی افزود: با شرکت هواپیمایی بوئینگ نیز برای هواپیماهای برد متوسط و بردکوتاه مذاکره کرد ه اییم. 
 
آخوندی درباره خرید هواپیماهای روسی و سوخو هم گفت : بدون مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، هیچ هواپیمای به ناوگان وارد نمی‌شود و هنوز قراردادی برای این هواپیماهای شرقی نیز نداشته‌ایم. 
 
وزیر راه و شهرسازی افزود  امنیت سرمایه‌گذاری در ایران را تضمین می‌کنیم. 
 
وزیر راه و شهرسازی درباره تأسیس ایرلاین‌های جدید نیز بازسازی ساختاری در شرایط جدید مدنظر است، برای تأسیس یک خط هوایی ، حداقل سرمایه  در چند روز آینده از سوی سازمان هواپیمایی کشور اعلام شود. 
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: همه 114 فروند ایرباسی که از کمپانی ایرباس می‌خریم نو خواهد بود. 
 
آخوندی در نشست خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی در حاشیه اجلاس هوانوردی ایران 2016 اظهار داشت: این همایش هر سال در یکی از کشورهای دنیا برگزار می‌شود و امسال در پساتحریم به میزبانی ایران برگزار شد. 
 
آخوندی با بیان اینکه همه عناصر فعال در حوزه سرمایه‌گذاری هوانوردی و گردشگری در این همایش حضور دارند گفت: امیدواریم شرایط مناسب توسعه سرمایه‌گذاری این صنعت در ایران در پساتحریم به بهترین وجه انجام شود. 
 
وی با بیان اینکه ایران مرکز تعادل طبیعی منطقه است، گفت: در شرایط تحریم، مدتی این تعادل به هم خورد، اما در حال برگشت به شرایط قبلی هستیم. 
 
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه ایران نقش بسزایی در لجستیک بین‌المللی هوانوردی دارد، گفت: مقرر شده است هواپیماهای کوتاه‌برد، میان‌برد و بلندبرد وارد ناوگان هوایی کشور شود، ضمن آنکه شرایط برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اجاره‌دهنده هواپیما در ایران فراهم شده است. 
 
آخوندی گفت : برای پروازهای متوسط و بلند به 400 فروند هواپیما نیاز داریم.  
  

شناسه خبر :619 
514 کلیک ها  یکشنبه, 04 بهمن 1394 ساعت 16:29
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا