ورود 8 فروند ایرباس جدید تا دو ماه دیگر

ناوگان هوایی تا شب عید نو می‌شود

خورشید آنلاین

دو شرکت هواپیمایی تهران ایر و زاگرس ایر اقدام به خرید 8 فروند هواپیما ایرباس 320 کرده اند که تعدادی از این هواپیماها وارد ناوگان شده اند و تعدادی دیگر در راه ورود به کشور هستند که تا پایان سال و نوروز 95 این 8 فروند عملیاتی خواهند شد.

مدیرعامل ایرلاین زاگرس از خرید 3 فروند ایرباس 320 خبر داد و گفت: 3 فروند هواپیمای ایرباس 320 مدل 2008 تا شب عید وارد ناوگان هوایی زاگرس می شود که یک فروند این مدل از ایرباس ها تا  چند روز دیگر وارد ناوگان خواهد شد.

هوشنگ صدیق، با تاکید بر اینکه با توجه به کاهش درآمدهای نفتی و نفت 27 دلار، به طور قطع از صندوق توسعه ملی و دولت انتظار تخصیص اعتبارات نداریم، ادامه داد: استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی شرایط خاص و بسیار پیچیده ای دارد، دوم اینکه درآمدهای نفتی بسیار کاهش یافته است .شاید تا یک سال دیگر شرایط اقتصادی بهبود پیدا کند و در آن مقطع می توان انتظار اخذ تسهیلات از این صندوق ها را داشت.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس ایر ادامه داد: برای تامین مالی خرید هواپیما با بانک ها وارد مذاکره شده‌ایم که البته بانک ها هم با نرخ سود بالای 21 درصد با ایرلاین ها همکاری می کنند.

صدیق با بیان اینکه هنوز به صورت مستقیم نمی توان اقدام به خرید هواپیما کرد و هواپیماها را با  چند واسطه وارد ناوگان می کنیم، اظهار کرد: در حال حاضر در ناوگان زاگرس ایر 9 فروند هواپیمای ایرباس وجود دارد که با احتساب این سه ایرباس 320 تعداد ناوگان به 12 فروند هواپیما می رسد که هر کدام از این هواپیماها چیزی حدود 170 الی 180 صندلی به ناوگان هوایی کشور اضافه می کنند.

وی با تاکید براینکه قبل از تصویب برجام هم مذاکره مستقیم با شرکت های ایرباس و بویینگ داشتیم، گفت: از سال گذشته چندین جلسه با این دو شرکت بزرگ هواپیماساز برگزار شد و آنها هم اعلام کرده اند که منتظر لغو تحریم ها هستند تا فروش هواپیما به ایرلاین های ایرانی آزاد شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس با فایناسرهای متعدد خارجی برای تامین مالی خرید هواپیما مذاکره کرده‌ایم، افزود:  اجرایی و عملیاتی شدن تمام این مذاکرات بستگی به اجرای برجام و لغو تحریم ها دارد و البته شرط اجرایی شدن فاینانس ها این است که بانک مرکزی مبلغ فایناس را تایید و تضمین کند.

همچنین محمدعلی ایلخانی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی تهران ایر بابیان اینکه 5 فروند هواپیمای ایرباس 320 سال 2005 وارد ناوگان هوایی کشور کرده‌ایم، گفت: در حال آماده سازی شرکت برای انجام پروازهای نوروز 95 هستیم.

وی ادامه داد: از سال های آینده تعداد هواپیماهای تهران ایر افزایش خواهد یافت و قصد ارائه خدمات cip به مسافران را داریم.

شناسه خبر :588 
527 کلیک ها  شنبه, 26 دی 1394 ساعت 14:06
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا