عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح کرد:

تلاش وکلا برای آزادی بابک زنجانی / نوار ضبط شده موجودی 25 میلیارد یورویی بابک زنجانی در ژاپن

خورشید آنلاین

امیرعباس سلطانی عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به تلاش وکلای بابک زنجانی برای آزادی وی از زندان، گفت: ۶ گروه خبره از وکلا در حال پیگیری پرونده بابک زنجانی هستند و با توجه به اینکه این شخص دو سال است که در زندان بسر می‌برد تلاش وافری می‌کنند که دادگاه ۱۱ مهر برگزار نشده و وی آزاد شود.

وی افزود: با این وجود قوه قضائیه معتقد است که حجم پرونده زیاد است و رسیدگی به آن زمان می‌برد و دادگاه باید تشکیل شود در عین حال نباید بلاتکلیف این شخص را در زندان نگه داشت.

این عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در پاسخ به اینکه در صورت پرداخت بدهی‌ها پرونده وی وارد چه فازی می‌شود، اظهار داشت: یکی از موارد جرم ایشان بدهی به وزارت نفت و بیت المال است و مورد دیگر خسارتی است که به نظام اقتصادی کشور وارد کرده که قوه قضائیه باید در مورد آن تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: زنجانی اگر قصد پرداخت بدهی‌هایش را داشت تاکنون پرداخت کرده بود چون بر اساس نوار ضبط شده‌ای که از این فرد در کمیسیون موجود است  ۲۵ میلیارد یورو در بانکهای ژاپن پس انداز کرده لذا موجودی دارد و پرداخت نمی‌کند ضمن اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد از اموالش نیز در کشورهای تاجیکستان، ترکیه، مالزی، هاوایی و... قرار دارد.

سلطانی خاطرنشان کرد: البته قضیه فقط به بابک زنجانی ختم نمی‌شود زیرا یک نفر به تنهایی نمی‌تواند این میزان اختلاس داشته باشد و حتما تمامی تیمی نیز که با وی همکاری داشته‌اند باید مورد پیگرد و محاکمه قرار گیرند.

وی در خصوص ملاقات نمایندگان مجلس با بابک زنجانی نیز تصریح کرد: نمایندگان مردم طبق آنچه قانون اساسی اجازه داده می‌توانند درخواست دیدار با وی را داشته باشند اما متاسفانه تاکنون قوه قضائیه موافقت نکرده است.

شناسه خبر :300 
531 کلیک ها  شنبه, 04 مهر 1394 ساعت 07:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا