علت افزایش قیمت سکه در بازار

سکه

خورشید آنلاین
  • لید خبر: رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، رشد بیش از 100 هزار ریالی قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار را ناشی از افزایش حدود هفت دلاری قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی دانست.
 رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، رشد بیش از 100 هزار ریالی قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار را ناشی از افزایش حدود هفت دلاری قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی دانست.
 
 
صرافان سکه و ارز در معاملات امروز (سه شنبه، چهارم آبان ماه) در بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با 104 هزار ریال افزایش نسبت به دیروز، 11 میلیون و 92 هزار ریال دادوستد کردند.
 
 
در همین پیوند، «محمد کشتی آرای» رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره این روند افزایشی قیمت سکه به ایرنا گفت: در دو روز اخیر قیمت جهانی اونس طلا نزدیک به هفت دلار افزایش یافته و در نتیجه بر رشد قیمت سکه در بازار آزاد تاثیر گذاشته در حالی که بازار کاملا آرام است و افزایش تقاضا یا افزایش هیجان قیمتی خاصی در آن مشاهده نمی شود.
  
 
همچنین، «سعید مجتهدی» رئیس شورای کانون صرافان در این زمینه گفت: این روزها افزایش تقاضا برای دلار بدلیل در پیش بودن مراسم اربعین حسینی به افزایش تدریجی قیمت این ارز در بازار دامن زده است.
 
 
به گفته وی، این افزایش قیمت ها مقطعی است و پیش بینی می شود بزودی شاهد کاهش قیمت دلار و بازگشت تعادل به بازار این ارز باشیم.
 
 

 بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران تا ظهر امروز(سه شنبه)، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با 10 هزار ریال افزایش قیمت، 10 میلیون و 950 هزار ریال و هر قطعه نیم سکه با 30 هزار ریال افزایش قیمت، پنج میلیون و 590 هزار ریال، هر قطعه ربع سکه با 30 هزار ریال افزایش قیمت نسبت به دیروز، 2 میلیون و 960 هزار ریال و هر قطعه سکه با 10 هزار ریال افزایش قیمت، یک میلیون و 860 هزار ریال فروخته شد.

شناسه خبر :2547 
286 کلیک ها  سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 15:52
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا