مسئولان از تخلف در قیمت‌های لیمو و آبلیمو می‌گویند؛

کلاهــبرداری تـــُرش!

خورشید آنلاین

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی ضمن پرده برداشتن از کلاهبرداری که در فروش آبلیموی سال گذشته به عنوان آبلیموی امسال انجام می‌شود، قیمت‌های مربوط به فروش هر کیلوگرم لیموترش در بازار را بر اساس مصوبه کمیسیون قیمت‌گذاری اعلام کرد.
حسین مهاجران در مورد افزایش قیمت لیموترش در بازار و قیمت‌های نامتعارفی که این محصول به خود گرفته است، اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم لیموترش هفته گذشته توسط کمیسیون قیمت‌گذاری میوه‌ و تره‌بار ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان تعیین شده که این رقم در هفته جاری به ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان در مورد لیمو داخلی در میدان میوه و تره‌بار رسید.
وی با انتقاد از اظهارات نایب رئیس اتحادیه باغداران که مبلغ هر کیلوگرم لیموترش را ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان اعلام کرده بود، بیان کرد: نباید به جای پرداختن به تولید داخلی صحبت‌های غیر واقعی را مطرح کنیم، چرا که قیمت مطرح شده توسط وی ۲۰۰۰ تومان با قیمت میدان میوه و تره‌بار تفاوت داشت. باید قیمت واقعی به مردم اعلام شود تا کسی را گمراه نکنیم.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم لیموترش داخلی در هفته جاری ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان تعیین شده است، اظهار کرد: قطعاً با درنظر گرفته شدن سود ۳۰ الی ۳۵درصد قیمت هر کیلوگرم لیموی تولید داخل به رقمی معادل ۱۲ هزار تومان می‌رسد. چگونه انتظار داریم لیموی
دست‌چینی که ۹۰۰۰ تومان قیمت دارد با در نظر گرفتن سود ۳۵درصد ناشی از فروش معادل ۷۰۰۰ تومان فروخته شود؟ بنابراین دوستان در اظهار نظرهایشان دقت کنند.
* قاچاق لیموترش از مصر، آفریقای جنوبی، ترکیه و برزیل
مهاجران در مورد قیمت لیموی وارداتی نیز، خاطرنشان‌ کرد: با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی، واردات لیموترش را غیر مجاز اعلام کرده است، اما متأسفانه واردات غیرقانونی از کشورهای مصر، آفریقای جنوبی، ترکیه و برزیل به صورت قاچاق به ایران انجام می‌شود که قیمت هر کیلو گرم آن ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است و زمانی که به مشتریان فروخته می‌شود به رقمی معادل ۱۴ الی ۱۵ هزار تومان می‌رسد.
* پرده‌برداشتن از یک کلاهبرداری
وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به واقعیتی تلخ در مورد فروش آبلیموهای بسته‌بندی شده که به عنوان آبلیموی جدید به مشتری عرضه می‌شود، تصریح کرد: آب‌لیموهای سال گذشته که تازگی خود را از دست داده و بدون بو است به عنوان آبلیموی تازه به مردم فروخته می‌شود. در حال حاضر تنها لیمویی که تفاله آن از آبلیمو بیشتر است لیموی میناب است، بنابراین لیموی سال قبل که بو ندارد با تفاله امسال مخلوط شده و به مشتریان به عنوان آب‌لیموی جدید فروخته می‌شود تا آبلیموی سال قبل که با تفاله سال جدید بو داده شده به جای آب لیمو تازه فروخته شود.
برخی گزارش‌های میدانی خبرنگاران حاکی از قیمت متوسط ۱۲ تا ۱۵ هزار تومانی هر کیلوگرم لیموترش در مناطق مختلف تهران بود که پس از انتشار این خبر نائب رئیس اتحادیه باغداران قیمت هر کیلوگرم لیموترش در عمده‌فروشی‌ها را بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان اعلام و تأکید کرده بود به طور منطقی باید ۲۰ الی ۳۰درصد بر این قیمت افزوده و در مغازه‌ها به فروش برسد.

شناسه خبر :1926 
269 کلیک ها  شنبه, 13 شهریور 1395 ساعت 12:09
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا