پرده برداری زنگنه از تلاش سایت ها و پایگاه های خبری برای افزایش نیافتن ضریب بازیافت نفت ایران؛

وزیر نفت در شیراز: شعار آفت توسعه کشور است/ هیچ کرسی استادی در زمینه صنعت نفت و گاز نداریم/ عادت کرده ایم بگوییم در فلان تولید داخلی مشابه آنرا را به دست آورده ایم، در حالیکه واقعیت چیز دیگری است

خورشید آنلاین

وزیر نفت گفت: شب و روز در این کشور مقاومت می شود که ضریب بازیافت نفت بالا نرود.

بیژن نامدار زنگنه در بازدید از دانشکده نفت، گاز و شیمی دانشگاه شیراز با بیان اینکه یک درصد بازیافت نفت در مخازن معادل ۳۵۰ میلیارد دلار است، افزود: متاسفانه شبانه روزی به وسیله سایت ها و پایگاه های خبری تلاش می شود این ضریب افزایش نیابد.

وی لازمه صنعت نفت درجه بالا را نیروی متخصص و درجه یک عنوان کرد و یادآور شد: توسعه کشور باید برپایه عقلانیت باشد و با حرفهای احساسی و شعار به تنهایی نمی توان انتظار توسعه داشت.

زنگنه شعار را آفت توسعه کشور عنوان کرد و گفت: ما عادت کرده ایم بگوییم در فلان تولید داخلی مشابه آنرا را به دست آورده ایم، در حالیکه واقعیت چیز دیگری است. ما فقط نمی توانیم به شعار اکتفا کنیم، وقتی که هیچ کرسی استادی در زمینه صنعت نفت و گاز نداریم.

وزیر نفت در عین حال وجود مراکز علمی در زمینه پرورش نیروی متخصص کارآمد را مورد اشاره قرار داد و افزود: به وسیله این مراکز دیگر می توانیم انتظار داشته باشیم وارد حوزه تحقیق و پژوهش شویم.

وی خواستار تشکیل سازمانی برای مطالعه مخازن نفتی کشور شد و عنوان کرد: مخازن نفتی ارزشمندترین موجودی های سرمایه ایست که برای افزایش طول عمر و بقای آن باید مطالعه شوند. این به معنای افزایش ضریب بازیافت است. از این رو، من با قدرت این کارها را ادامه می دهم چراکه آینده کسب و کار نفت و گاز با حضور استادان و دانشجویان این رشته ها شدنی است.

شناسه خبر :1531 
290 کلیک ها  دوشنبه, 28 تیر 1395 ساعت 20:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا