مجتمع تولیدروغن باحضورمعاون اول رئیس جمهوری درسروستان فارس افتتاح شد

دومین چراغ افتتاح طرح های اشتغالزای فارس را بخش کشاورزی روشن کرد

خورشید آنلاین

مجتمع تولید روغن جنوب کشوربا عنوان کیمیا دانه پیش از ظهر سه شنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیر جهادکشاورزی و استاندار فارس در سروستان استان فارس افتتاح شد و به بهره برداری رسید .

دکتر جهانگیری را که محمود حجتی وزیر جهاد دکشاورزی و سید محمد علی افشانی استاندار فارس همراهی می کردند ازبخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد.

عملیات ساخت این پروژه تولیدی پس از چهار سال کار فنی ، امکان یابی و نظر سنجی با سرمایه گذاری افزون بر 250میلیاردریال توسط بخش خصوصی و بانک ملی در سال 90 در سروستان فارس آغاز شد .

وسعت بالای زمین های کشاورزی استان فارس در زمینه کشت دانه روغنی از جمله کلزا ، نزدیکی به بندرهای جنوبی در صورت نیاز به واردات دانه های روغنی ، نبود کارخانه مشابه در جنوب کشور از دلایل سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث این مجتمع تولیدی در سروستان فارس بوده است .

بنا بر اعلام مدیران این واحد تولیدی همچنین تشویق بخش کشاورزی به کشت های کم آب از جمله کلزا و تغییر الگوی کشت با توجه به بحران کم آبی از دیگر دلایل استقرار این واحد تولیدی در فارس می باشد .

این کارخانه در 13هکتار مساحت و با زیربنای 15هزار مترمربع احداث شده است در فاز نخست خود ظرفیت روغن کشی از 200تن دانه روغنی در شبانه روز دارد .

احداث فاز دوم کارخانه به ظرفیت 300تن ورودی دانه روغنی در شبانه روز و احداث فاز تصفیه وبسته بندی روغن در برنامه های آتی این مجتمع پیش بینی شده است .

این واحد تولیدی در 10کیلومتری سروستان واقع است .

شناسه خبر :1526 
366 کلیک ها  سه شنبه, 29 تیر 1395 ساعت 04:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا