معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس:

فارس در دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی، جایگاه اول را در کشور به خود اختصاص داده است

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    به تعداد ده طرح تسهیلات بالغ بر 16 میلیارد تومان پرداخت شده است وعقد قرارداد تعداد 15 طرح  با تسهیلات بالغ بر 15 میلیارد تومان در حال انجام است همچنین تعداد 60 واحد با تسهیلاتی بالغ بر 45 میلیارد تومان به زودی به مرحله عقد قرار دادمیرسند که از این نظر هم استان فارس جایگاه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار خورشید آنلاین،یداله رحمانی با اشاره به  برگزاری هفتادو ششمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید اظهار داشت: تا امروز مشکلات چهارصدو 11 طرح مورد بررسی قرار گرفته و 701 مصوبه برای حل مشکلات آنها  به تصویب رسیده است که از این تعداد 202واحد مشکلاتشان حل شده است که تقریبا 49 درصد واحدها را تشکیل میدهند.

وی ادامه داد:اجرای مصوبات مربوط به  137 واحد دیگر نیز در دست اقدام است تا به مشکلاتشان رسیدگی شود که با پیگیری های انجام شده به زودی به نتیجه میرسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در بخش دیگری از سخنانش به  16 هزار میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: هزارو چهار واحد برای اخذ تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند که 25 درصد واحدهایی هستند که در کل کشور برای اخذ تسهیلات از محل اقتصاد مقاومتی معرفی میشوند و از این نظر استان فارس جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

او اضافه کرد: در مجموع تسهیلاتی که برای واحدها پیشنهاد شده است  840 میلیارد تومان است که باعث اشتغال زایی  17 هزار نفر میشوند .

رحمانی به روند دریافت تسهیلات و مهلت یک ماهه بانکها برای بررسی طرح و همچنین بررسی  توجیه فنی اقتصادی و عقد قرارداد و پرداخت اشاره کرد و گفت: آخرین گزارش ها نشان میدهد که خوشبختانه  به تعداد ده طرح تسهیلات بالغ بر 16 میلیارد تومان پرداخت شده است وعقد قرارداد تعداد 15 طرح  با تسهیلات بالغ بر 15 میلیارد تومان در حال انجام است همچنین تعداد 60 واحد با تسهیلاتی بالغ بر 45 میلیارد تومان به زودی به مرحله عقد قرار دادمیرسند که از این نظر هم استان فارس جایگاه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه از از زحمات سیستم بانکی، دستگاه اجرایی و اعضا کارگروه نیزتشکر کرد و افزود: امید که با تداوم این تلاش ها بتوانیم  این موقعیت خوب را در بین استانهای کشور حفظ کنیم و از منابع اقتصاد مقاومتی حداکثر استفاده را ببریم چرا که  سقف این تسهیلات 16 هزار میلیارد تومان  محدود است و هر استانی که زودتر بتواند این تسهیلات را جذب کند سقف بیشتری را به خود اختصاص میدهد.

معاون استاندار بیان کرد:در سهمیه اول 517 میلیارد تومان به استان تعلق گرفت اما تا امروز  ما 840 میلیارد تومان به بانک معرفی کرده ایم و تا هزار میلیاردتومان هم که معرفی کنیم باز هم امکان جذب آن وجود دارد.بنابراین تلاشمان این است که بتوانیم در این فضای رقابتی حداکثر استفاده را از این منابع برای حل مشکلات واحدها تولیدی استان انجام دهیم.

وی به واحدهای تولیدی که میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند اشاره کرد و گفت: واحدهایی که به طور کامل راکد هستند، واحدهایی که نیمه فعال هستند و واحدهای نیمه تمامی که پیشرفت فیزیکی آنها بالای 60 درصدباشد میتوانند از این تسهیلات بهره ببرند.

رحمانی اضافه کرد: اگر این واحدها مشکلاتشان تنها مالی باشد و دارای طرح هایی با توجیه فنی اقتصادی باشند که با عقد این تسهیلات دوباره تولیدشان به جریان بیفتد و یا طرح های نیمه تمامشان تکمیل شود و به تولید برسند، شروطی است که باعث میشود تسهیلات زودتر به آنها تعلق یابد.

شناسه خبر :1343 
276 کلیک ها  دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 15:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا