ورود نخستین کشتی خودروبر پس از تحریم ها به بندر شهید باهنر

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    مدیر اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر با ورود اولین کشتی خودروبر با ظرفیت 800 خودرو به بندرشهید باهنر پس از گذشت تحریم های دریایی و کشتیرانی از رونق خطوط دریایی خبر داد.

محمد محسنی مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنرافزود :در شرایط پسا برجام باتوجه به تقاضای واردات و ترانزیت خودرو از طریق بندر شهید باهنر نخستین کشتی ویژه حمل خودرو وارد بندر شهید باهنر شد.

وی گفت:افزایش تقاضای حمل خودرو در منطقه، شرکت های کشتیرانی را بر آن داشت تا نسبت به ایجاد خطوط فیدری حمل خودرو در منطقه اقدام کنند در این راستا شرکت کشتیرانی Neptune line اقدام به راه اندازی یک خط فیدری خودرویی نموده که پس از رایزنی های بعمل آمده بندر شهید باهنر را به عنوان بندر مقصد این کشتیرانی انتخاب نمودند و در شامگاه روز پنجشنبه مورخ 95/4/10  خط مذکورنخستین کشتی خود را به نام Neptune ploes وارد بندر شهید باهنر نمود و این نخستین ورود کشتی های خودرو بر این خط یونانی به بنادر ایران است.
مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنرخاطر نشان کرد: مدت زمان سرویس تایم و پورت تایم که از شاخص های مهم ارزیابی عملیاتی بنادر می باشد در مورد این کشتی به ترتیب 20% و 30% کمتر از نرم های عملیاتی می باشد که این نشان از هماهنگی و سرعت عمل خدمات این بندر در جلب نظر خطوط کشتیرانی می باشد.

شناسه خبر :1332 
191 کلیک ها  یکشنبه, 13 تیر 1395 ساعت 07:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا