مسئول میز عراق در سازمان توسعه تجارت:

ایرانی ها در عراق زمین کشاورزی اجاره کرده اند

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    برخی شرکت های ایرانی نیز در استان «واسط» عراق زمین اجاره کرده و اقدام به کشت محصولات کشاورزی می کنند و دولت عراق به جهت از حمایت از سرمایه گذاران خارجی و تشویق آنها برای افزایش سطح سرمایه گذاری این محدودیت ها را قائل شده.

مسئول میز عراق در سازمان توسعه تجارت در رابطه با ممنوعیت صادرات برخی تولیدات کشاورزی به عراق اظهار داشت: دولت عراق هر ساله به طور فصلی برخی محدودیت ها را برای حمایت از تولیدات کشاورزی خود اعمال می کند اما امسال زمان و حجم این محدودیت بیشتر شده است.

مهدی نجات‌نیا ادامه داد: عراق هر ساله به مقدار محدود در زمین‌های حاصل خیز حاشیه رودخانه‌های دجله و فرات کشت انجام می دهد اما در سال جدید با حضور سرمایه گذاران خارجی و بهینه کردن سیستم آبرسانی میزان تولید این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: برخی شرکت‌های ایرانی نیز در استان «واسط» عراق زمین اجاره کرده و اقدام به کشت محصولات کشاورزی می‌کنند و دولت عراق به جهت حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی و تشویق آنها برای افزایش سطح سرمایه‌گذاری این محدودیت ها را قائل شده است. به طور کلی سیاست دولت عراق حمایت کامل از منافع سرمایه گذران خارجی است.

مسئول میز عراق در سازمان توسعه تجارت در پایان تصریح کرد: فعالان اقتصادی ایران باید از این فرصت استفاده کنند و در این کشور شروع به سرمایه‌گذاری کنند تا بازار عراق را از دست ندهند. البته در بخش کشاورزی لازم است این سرمایه‌گذاری میان مدت باشد زیرا کارشناسان آمریکایی پیش‌بینی کرده اند که در سال‌های آینده عراق به شدت با بحران کم آبی رو به رو خواهد شد به طوری که تبدیل به یکی بزرگترین وارد کنندگان آب خواهد شد

شناسه خبر :1293 
357 کلیک ها  چهارشنبه, 09 تیر 1395 ساعت 08:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا