چاپ کردن این صفحه

بازار طلا؛

سکه رکورد زد / تحلیل رییس اتحادیه از وضعیت بازار طلا

خورشید آنلاین
 
محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا اظهار کرد: در پی اعلام نتایج رفراندوم بریتانیا مبنی بر موافقت اکثریت مردم با خروج از اتحادیه اروپا، شوک جدیدی به بازارهای مالی وارد شد و شاهد بودیم که ارزش پوند به پایین ترین سطح طی 30 سال گذشته رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه ارزش دلار در مقابل ارزهای عمده بالا رفت و قیمت طلا به یکباره از رشد 8 درصدی برخوردار شد، خاطرنشان کرد: البته دیروز در معاملات آخر وقت بازار نیویورک قیمت هر اونس طلا 1315 دلار ثبت شد که نسبت به هفته قبل از افزایش 17 دلاری برخوردار شد.
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به اینکه در پی افزایش قیمت در بازارهای جهانی قیمت سکه با حدود 30 هزار تومان افزایش معاملات امروز به یک میلیون و 55 هزار تومان رسید، گفت: افزایش قیمت سکه به این سطح طی دو سال گذشته بی سابقه است و در واقع رکورد جدیدی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت طلا و سکه بدون حباب است، افزود: قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار با سه هزارتومان افزایش به 107 هزار و 400 تومان رسیده است.
کشتی آرای در پاسخ به اینکه آیا به مردم توصیه می کنید وارد بازار شوند و در بازار طلا سرمایه گذاری کنند؟ تاکید کرد: هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و نمی توان به مردم توصیه کرد که بخرند یا نخرند، اکنون بازار دچار هیجان است و باید دید که چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد.

شناسه خبر :1252 
285 کلیک ها  یکشنبه, 06 تیر 1395 ساعت 08:51
این مورد را ارزیابی کنید

موارد مرتبط