نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور می‌گوید:

بیکاری تک رقمی می‌شود اگر ...

خورشید آنلاین

 ابوالفضل فتح الهی اظهار کرد: تک رقمی کردن نرخ بیکاری بر خلاف انتظار ما به سرعت اتفاق نمی‌افتد. زمانی می‌توانیم شاهد تک رقمی شدن بیکاری باشیم که در فضای اقتصادی کشور گشایش حاصل شده و بستر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی فراهم شده باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه این وضعیت به بسیاری از بخش‌ها تسری یافته و وقتی شرایط برای تولید و سرمایه‌گذاری مهیا نباشد عملا نمی‌توان به رونق اشتغال و کاهش نرخ بیکاری امیدوار بود.

این مقام مسئول کارگری با تاکید بر اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در دولت یازدهم برای تحرک بازار کار افزود: با توجه به تداوم تحریم‌ها، عدم فروش نفت و وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و نوسانات موجود، تحرک بازار کار و بهبود تولید دور از انتظار است اما معتقدم باید حرکتهای سازنده تری انجام شود تا به هدفگذاری‌ های پیش بینی شده در این خصوص دست یابیم.

فتح الهی با بیان اینکه بخش صنعت اشتغالزایی بالایی دارد، تصریح کرد: برای کاهش نرخ بیکاری باید به بخش صنعت توجه ویژه‌ای کرد امروز بسیاری از کارخانه‌های صنعتی به دلیل عدم حمایت سیستم بانکی در وضع مناسبی به سر نمی‌برند، سرمایه‌گذاران داخلی نیز سرمایه‌های خود را وارد بخش‌های دلالی یا واسطه‌ای کرده‌اند چون امیدی به بازگشت سرمایه در بخش تولید ندارند.

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور متذکر شد: اگر به سمت تزریق نقدینگی به بنگاههای اقتصادی برویم و بازار رقابت را برای تولیدات کارخانه‌ها مهیا کنیم هم نیروهای کار فعال می‌شوند هم کاهش نرخ بیکاری اتفاق می‌افتد.

وی در پایان پیشنهاد کرد: دولت روی شرکتهای سودآور ، دارای مزیت و توجیه اقتصادی نظیر صنایع فولاد سرمایه‌گذاری کند و ظرفیتهای بالقوه آنها را برای رشد و توسعه اقتصاد و رونق تولید و اشتغال به کار گیرد.

شناسه خبر :1219 
172 کلیک ها  شنبه, 05 تیر 1395 ساعت 05:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا