رییس سازمان شیلات ایران اعلام کرد

جریمه بانکی پرورش‌ دهندگان میگو پرداخت می‌شود

خورشید آنلاین

حدود چهار سال از اولین پرداخت جرائم و دیرکردهای تلنبار شده بانکی پرورش‌دهندگان میگو می‌گذرد و همچنان باقیمانده آن پرداخت نشده و این دسته از تولیدکنندگان همچنان منتظرند.

رییس سازمان شیلات ایران اعلام کرد امسال باقیمانده جرایم بانکی پرورش‌دهندگان میگو با کمک دولت پرداخت می‌شود.

پرورش‌دهندگان میگو را بیماری به نام لکه سفید میگو ورشکست و هر روز بدهکارتر از دیروز کرد. همین روزهای سیاه برای تولیدکنندگان باعث شد تا نتوانند اقساط بانکی خود را پرداخت کنند و جرایم‌شان هم هر روز بیشتر از دیروز شد اما از آنجا که بر اساس آمارهای سازمان دامپزشکی، بیماری لکه سفید میگو از سال 1381 به صورت مداوم در کشور وجود داشته است و این بدهی‌های بانکی ناشی از بیماری برای پرورش‌دهندگان به وجود آمده بود، دولت تصمیم گرفت جرایم بانکی انباشت شده پرورش دهندگان را تقبل کند.

نهایتا از مجموع 180 میلیارد تومان جرایم بانکی پرورش‌دهندگان میگو، 100 میلیارد تومان را دولت به عنوان قسط اول در سال 1391 پرداخت کرد و غلامرضا رازقی - رییس وقت سازمان شیلات -اعلام کرد که در سال 1392 با رایزنی و کمک مسئولان دولت یازدهم 80 میلیارد تومان باقی مانده جرایم بانکی پرورش‌دهندگان میگو پرداخت پرداخت می‌شود تا پرورش‌دهندگان بتوانند با آسودگی خاطر به تولید ادامه دهند.

البته حسن صالحی - رییس فعلی سازمان شیلات - در این باره گفت: مسئله باقی مانده جرایم بانکی 80 میلیارد تومانی پرورش‌دهندگان میگو در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و آخرین نتیجه آن درخواست این کمیسیون از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای مشخص کردن محل تامین اعتبار مورد نیاز این جرایم بانکی است که امیدواریم با رایزنی وزارت جهاد کشاورزی و بهبود وضعیت بودجه کشور بتوانیم امسال آن را پرداخت کنیم.

اما آنچه مسلم است اینکه علی‌رغم گذشت حدود چهار سال هنوز مابقی این جرایم بانکی پرداخت نشده و پرورش‌دهندگان میگو بدهکار هم سال‌هاست از گردونه تولید خارج شده‌اند و چشم انتظار ادامه کمک‌های دولت هستند که باید دید دولت یازدهم در آخرین سال کاری خودش می‌تواند به این وعده‌اش که حدود چهار سال از آن می‌گذرد، جامه عمل بپوشاند و تولید کنندگان را از این بدهی اجباری نجات دهد؟

شناسه خبر :1008 
221 کلیک ها  دوشنبه, 10 خرداد 1395 ساعت 05:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا