رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر:

  برنامه های هفته شیرازتبدیل به یک برند شده است همه چشم به شهرداری دوخته اند

خورشید آنلاین
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهرشیرازگفت: برنامه های هفته نکوداشت شیرازتبديل به يك برند شده است.
راستگو در حاشیه نشست تخصصی ژئوتوریسم (گردشگری زمین)عملکرد شهرداری شیراز و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری را درخصوص برنامه های هفته شیرازمثبت ارزیابی کرد و افزود: برنامه های متنوع و بسیار خوبی در این هفته برگزار شده و یا درحال برگزاری است که ازجمله می توان به برنامه های شاخصی چون همایش کرنش به حافظ، جشنواره های سی راه و خوشا‌شیراز اشاره کرد.
وی درخصوص گسترش تبلیغات شهری واطلاع رسانی از برنامه های این هفته گفت: اطلاع رسانی درخصوص برنامه ها  بسیار خوب و در سطح گسترده ای صورت گرفته است اما باید تلاش شود که در سطح ملی هم بیش از این به معرفی شیراز بپردازیم.
عضو شورای اسلامی شهرشیرازتأکید کرد: شورای اسلامی شهرشیرازمصوبات خوبی پیرامون برگزاری یادروز سعدی بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) وهفته شیرازداشته وحتی مصوب کرده اطلاع رسانی درخصوص این روزها درتابلوها سه زبانه انجام شود اما نباید توقع داشته باشیم که تمام تبلیغات وفعالیتهای شهری ازسوی شهرداری انجام گردد بلکه دیگر ادارات نیز باید به کمک وهمکاری با این نهاد مردمی اقدام کنند که متأسفانه چنین نیست و هیچ ارگانی در بحث تبلیغات شهری اقدام نمی کند و همه چشم به شهرداری دوخته اند.
راستگو اظهار کرد: معاونت فرهنگی تلاش بسیاری برای هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های یادروز سعدی، هفته شیراز انجام داده و در صورتیکه از نیروهای کمی در حوزه گردشگری برخوردار است عملکرد خوبی داشته و توانسته انتظارات مردم را برآورده سازد.
وی دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به اینکه شیراز تنها متعلق به شهرداری نیست اظهارداشت: شهرداری زحمات بسیاری درزمینه های مختلف پاکسازی وزیباسازی شهر، برگزاری برنامه های مختلف در مناسبتهای ملی و مذهبی، مدیریت شهر، فعالیت در حوزه گردشگری انجام می دهد اما قطعا با هم افزایی دستگاه های متولی شاهد اجرای برنامه های بیشتری خواهیم بود .
رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهرشیرازتصریح کرد: اگر بخواهیم شهر شیراز با آن همه جاذبه وپتانسیل گردشگری به خوبی به جهان معرفی شود باید درتعامل وهمکاری با یکدیگرگام برداریم وتلاش کنیم کاستیها و کمبودهای یکدیگررا جبران کنیم و با انتقاد سازنده نقاط ضعف را از بین برده نه اینکه با بی مهری نهادهایی که در این عرصه فعالیت می کنند را زیر سؤال ببریم.
وی درخصوص حضورنیروهای شهرداری شیرازدربرنامه خندوانه نیز گفت: حضوردربرنامه های مختلف تلویزیونی بویژه برنامه پربیننده ای مثل خندوانه نقش ارزنده ای در معرفی شیراز خواهد داشت وباید تداوم داشته باشد.

راستگو درادامه برگزاری همایشهای مختلف گردشگری در این هفته را مثبت ارزیابی کرد وگفت: باید این همایشها مستمرباشد وحتی آن را درکشورهای مختلف برگزارکنیم وازعلم اساتید برجسته ومقالات ارائه شده درهمایشها نهایت بهره راببریم.

شناسه خبر :856 
276 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 ساعت 18:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا