رئیس دانشکده آموزش علوم و فنون زرهی سپاه:

اولین یادواره شهدای زرهی پنجشنبه در شیراز برگزار می شود  

خورشید آنلاین
رئیس دانشکده آموزش علوم و فنون زرهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری اولین یادواره شهدای زرهی استان فارس در روز پنجشنبه در شیراز خبر داد و گفت: در این یادواره از مقام شامخ 450 شهید رسته زرهی سپاه و ارتش تجلیل به عمل خواهد آمد.
سردار خسرو کوه مرئی در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: به دنبال برگزاری کنگره 15 هزار سردار شهید استان فارس مقرر شد تا یادواره شهدای رسته های تخصصی نیز برگزار شود که اولین یادواره شهدای زرهی استان نیز به همین منظور برگزار می شود.
وی در تشریح تاریخچه فعالیت رسته زرهی در استان فارس اظهار داشت: یگان های متعددی در رسته زرهی در سطح استان فارس حضور دارند که بخشی از آن در سپاه و بخش دیگری نیز در ارتش مشغول فعالیت و خدمت به نظام جمهوری اسلامی هستند و اگر بخواهیم یگانی که در این رسته از استان فارس به جبهه های جنگ تحمیلی اعزام شد در سال 1359 به دفاع از مرزهای میهن اسلامی پرداخت.
سردار کوه مرئی ادامه داد: گروهان بلال حبشی اولین گروهان زرهی سپاه فارس بود که در جنگ حضور یافت و پس از آن نیز تشکیل هسته های زرهی سپاه با همکاری ارتش در این راستا صورت گرفت.
وی بیان داشت: پس از آنکه در عملیات هایی از جمله شکست حصرآبادان، ثامن الائمه و طریق القدس تعداد زیادی از ادوات زرهی ارتش بعث به غنیمت گرفته شد تشکیلات منسجم تری برای سامان دهی رسته زرهی این نیرو شکل گرفت بطوریکه اولین آموزش های زرهی در دانشکده زرهی شیراز و در سال 1362 آغاز گشت.
دبیر اولین یادواره شهدای زرهی استان فارس ادامه داد: در کنار تشکیل یگان های تخصصی زرهی در سپاه، تیپ 37 زرهی ارتش و نیروهای مرکز آموزش زرهی این نیرو نیز در جبهه های نبرد همواره به دفاع از کیان ایران اسلامی مشغول بودند و به همین دلیل نیز در نخستین یادواره شهدای زرهی استان، شهیدان والا مقام ارتش و سپاه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
سردار کوه مرئی با اشاره به دانش آموختگی بیش از 35 هزار نیروی متخصص در طول دوران فعالیت دانشکده آموزش علوم و فنون زرهی سپاه در شیراز بیان داشت: مفتخریم که در این یادواره 450 شهید سرافراز رسته زرهی مورد تقدیر قرار می گیرند و در این میان با توجه به نقش مستشاری سپاه در جنگ های منطقه ای سال های اخیر از مجاهدت های شهدای اخیر از جمله شهید «صاحب کرم» نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.
وی در تشریح برنامه های این یادواره نیز عنوان کرد: یادواره شهدای زرهی استان فارس روز پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه در سالن امام علی (ع) پادگان امام حسین (ع) برگزار می شود و بر اساس تلاش های صورت گرفته از خانواده های معزز شهدای سپاه و ارتش برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آمده است.

رئیس دانشکده آموزش علوم و فنون زرهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن اشاره به دعوت از مسئولان استانی جهت شرکت در این یادواره گفت: سخنرانی سردار غیب پرور و سردار اسلامی و رونمایی از 2 کتاب ویژه شهدای زرهی و نمایش سرود شهدای زرهی فارس از دیگر برنامه های این یادواره است.

شناسه خبر :855 
1547 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 ساعت 14:04
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا