رئیس اداره سینمایی فرهنگ و ارشاداسلامی فارس:

37اثر برگزیده در جشنواره فیلم کوتاه کل گراش اکران می‌شود

مهدی رنجبر

خورشید آنلاین

رئیس اداره سینمایی ارشاد استان فارس از اکران ۳۷ اثر برگزیده در جشنواره فیلم کوتاه کل گراش خبر داد و گفت: این جشنواره از امروز ۱۲ اسفندماه در شهرستان گراش آغاز می‌شود

مهدی رنجبر ، اظهار داشت: دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه کل گراش با نمایش 37 اثر برگزیده از استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان در شهرستان گراش استان فارس از امروز 12 اسفندماه آغاز می‌شود و تا  14 اسفندماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه برنامه اکران فیلم‌ها از ساعت 14 امروز آغاز می‌شود، گفت: امروز در سه بخش زمانی از 14 تا 16:30، 16:45 تا 19 و 21 تا 23 فیلم‌های انتخاب شده برای روز نخست جشنواره اکران می‌شود.

رنجبر با بیان اینکه در بخش نخست روز اول جشنواره 8 فیلم اکران می‌شود، افزود: من میخوام معتاد بشم از فرهاد حمیدی در بخش مستند از شیراز، من کیمیا نیستم از سیما اکبری در بخش داستانی از شیراز، دایکندی شهری دور از وطن از حمید علیزاده در بخش مستند از بوشهر و یک پلان بلند از حسن بیداروند در بخش تجربی از بندرعباس از جمله فیلم‌های روز نخست است.

رئیس اداره سینمایی ارشاد استان فارس خاطرنشان کرد: قمارباز از کریم لک‌زاده در بخش داستانی از شیراز، قره بس از ابوذر سهرابی در بخش مستند از نورآباد، من کلی هستم از پیمان شهاب در بخش مستند از شیراز و دست‌هایش از سعید عامری در بخش تجربی از بندرعباس از دیگر فیلم‌های بخش نخست روز اول جشنواره است.

وی تصریح کرد: در بخش دوم روز نخست در ساعت 16:45 تا 19، سلف پرتره از محسن سلمانی در بخش تجربی از شیراز، سرزمین برای راگبی نیست از مسعود احمدی در بخش مستند از شیراز، هفته آینده از علی زارع قنات نوی در بخش مستند از شیراز، خلوتگاه از کریم قانقیان در بخش داستانی از بوشهر، محمود از حسن فیروززاده در بخش مستند از استان فارس، جبیر از مسعود احمدی در بخش مستند از شیراز و قهوه‌ای از سینا کریمی در بخش داستانی از شیراز اکران می‌شود.

رنجبر با اشاره به برنامه رسمی افتتاحیه جشنواره در ساعت 20 تا 21 گفت: در بخش پایانی روز نخست جشنواره کل فیلم‌های صدای نرگس از هادی رهبر در بخش داستانی از کازرون، جل اصغر بشارتی و مسعود میرزایی در بخش مستند از بندرعباس اکران می‌شود.

رئیس اداره سینمایی ارشاد استان فارس افزود: بی بی مریم از زینب عربی در بخش مستند از بوشهر، پس لرزه از محمود یزدانی در بخش داستانی از بوشهر، تایمولوژی از وحید مباشری در بخش تجربی از شیراز، آمبیانس از محمود شاکری در بخش داستانی از بندرعباس و آ.. در سرزمین بایر از کیانوش جهاندیده در بخش تجربی از شیراز دیگر فیلم‌هایی است که در روز نخست جشنواره اکران می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش  ویژه این جشنواره میراث فرهنگی بود، بیان کرد: در روز دوم جشنواره در ساعت 14:30 تا 16:45 فیلم‌های این بخش اکران می‌شود و اغلب فیلم‌های این بخش ازمیان کارگردان‌های شیرازی برگزیده شدند.

رنجبر گفت: دارالسلام از احسان شادمانی در بخش مستند از شیراز، مکتب شیراز از حمید اخباری در بخش مستند از شیراز، کرشک از عبدالرضا پیراحمدیان در بخش مستند از شیراز، اوزال از مسعود میرزایی در بخش مستند از بندرعباس، غیرمکتوب از حسین ظرافت در بخش مستند از شیراز و چنگی بر چوب از یاسین فرخی در بخش مستند از شیراز فیلم‌های بخش میراث فرهنگی جشنواره کل است.

رئیس اداره سینمایی ارشاد استان فارس افزود: در بخش پایانی روز دوم جشنواره فیلم‌های پدر، مادر، علیرضا و من از هانیه یوسفیان در بخش مستند از شیراز، نیمکت از زهره زنگنه در بخش تجربی از بوشهر، آسمان را رها کن از محمدهادی هنرپیشه در بخش داستانی از شیراز، دور و دورتر از احسان شادمانی در بخش داستانی از شیراز و هلهله جنگ از صادق رسولی در بخش داستانی از شیراز اکران می‌شود.

وی بیان کرد: زخم  از هادی نادری در بخش مستند، پیرمرد و دریا از محمدرضا گودرزی در بخش داستانی از شیراز، همه من‌های غیر من از امیرعلی کریمی در بخش تجربی از شیراز و آن روزها از بهرام ثنایی در بخش داستانی از بوشهر پایان‌بخش برنامه‌های جشنواره فیلم کوتاه کل گراش هستند.

رنجبر به برگزاری کارگاه‌هایی درباره سینما و فیلم‌سازی در این جشنواره اشاره و بیان کرد: نخستین کارگاه در روز دوم جشنواره با حضور امیرشهاب رضویان با موضوع راهکارهای تولید فیلم در سینمای کم هزینه برگزار می‌شود که در سات 9:30 تا 11:30 برگزار می‌شود.

رئیس اداره سینمایی ارشاد استان فارس افزود: کارگاه «چرا فیلم می‌سازیم؟»  که به بیان نکاتی درباره کارگردانی می‌پردازد در روز دوم جشنواره با حضور مجید برزگر و کارگاه «گفت‌وگو، سینما با چشمان بسته» با حضور مهدی نادری در روز جمعه صبح برگزار می‌شود.

وی گفت: در روز آخر جشنواره در یک زمان 4 ساعته آثار برتر جشنواره شامل دوما از سجاد ایمانی در بخش داستانی از نورآباد، جای خالی از نگین امین‌زاده در بخش داستانی از شیراز، احساس xps160 از تیام پاینده در بخش تجربی از شیراز، کایه از کیوان محسنی در بخش مستند از گراش، مات از مهدی راوش در بخش داستانی از شیراز و غروب مرگ شکستن سکوت و تنهایی از شیما پورسهم‌الدین در بخش تجربی از شیراز مرور می‌شود.

رنجبر افزود: آئین پایانی جشنواره ساعت 20 تا 22 روز جمعه با حضور مسئولان استانی و شهرستان گراش با تقدیر از برگزیدگان جشنواره برگزار می‌شود.

شناسه خبر :766 
360 کلیک ها  چهارشنبه, 12 اسفند 1394 ساعت 13:48
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا