نامه سرگشاده یک دانشجو به فرماندارکازرون

امید مردم به دولت تدبیر و امید

خورشید آنلاین

جناب سرهنگ گرامی

فرماندار محترم شهرستان کازرون

با سلام و آرزوی توفیقات

  توجه به میراث فرهنگی و شناخت تمدنهای گذشته علاوه بر کسب منافع اقتصادی و تبادل فرهنگی در مراوده با  ملل مختلف، انگیزه و پایداری اشخاص را در حفظ ارزشها و پدیده های احتمالی پیش رو افزایش خواهد داد.

هر ملتی دارای تمدنی است و تمدن ایران زمین نه در میان ملت ایران که در بین قبایل مختلف جهان ستودنی و  قابل تامل است.

آثار به جای مانده از تمدن پیشین ایران بیانگر قدرت، خلاقیت، ابتکار و انسان دوستی قوم آریایی است.

آنچه که بیش از هر چیز دیگر میراث فرهنگی به جای مانده از سنگ نوشته ها، کتیبه ها و تصاویر منقوش بر صخره ها را به عنوان بخشی از هویت پایدار ایرانی در قرون متمادی نمایانتر می سازد، ملموس و قابل دسترس بودن این آثار برای جویندگان و مشتاقان به آن است.

باری به حکم وظیفه و پاسداشت تمدن عظیم میهن و فوائد ارزشمند مادی و معنوی که از این رهگذر نصیب جامعه ی بشری خصوصا جامعه ی ایران اسلامی میگردد مسؤليت و تلاش همگان برای حفظ این آثار و تدارک وسائل و امکانات رفاهی گردشگران را هرچه بیشتر مهم و ضروری می نماید.

نیک می دانید ارزش و احترامی که ملت ایران در بین جوامع بشری برگرفته از میراث فرهنگی و تمدن ایران از آن برخوردارند ارزش معنوی بزرگی است که پاسداری از آن نیز الزامی است.

اماکن گردشگری شهرستان کازرون از جمله آثار باستانی ارزشمندی است که در صورت توجه سازنده و رفع موانع موجود، گردشگران فراوانی را متوجه این شهرستان خواهد کرد. گرچه سالانه تعداد زیادی گردشگر به عشق دیدن آثار باستانی، خستگی راه را بر خود هموار ساخته و در دامنه ی شیب تند غار قریب به 800 متر ارتفاع نرسیده به مقصد حضور بهم می رسانند اما تعداد کثیری از آنها به علت صعب العبور بودن باقی مانده مسیر از مشاهده ی عینی این غار تاریخی و آثار آن محروم می مانند.

 انجمن اسلامی دانشگاه آزاد کازرون با پیگیریهای مجدانه چند سالی است که خاستگاه خود و تمایلات و نظرات مردم را برای حفظ و احیای میراث فرهنگی این شهرستان به سمع و نظر مسؤلان رسانیده است.

در اواخر دولت قبل مشکلات میراث فرهنگی و صعب العبور بودن راه ارتباطی غار شاپور با دکتر محمدصادقی نماینده محترم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی که به دانشگاه آزاد تشریف آورده بودند در میان گذاشته شد و ایشان هم گفتند با معاون داحمدی نژاد از این میراث فرهنگی دیدن کرده ایم و در فکر حل این مشکل هستیم که تا کنون نتیجه ای  حاصل نشده است .

و از طرفی با طرح بیانیه و مقالاتی در سایتهای خبری و استمداد از مسؤلین ذیربط در دولت تدبیر و امید ضرورت اقدام عاجل در بهینه سازی میراث فرهنگی نیز در معرض افکار عمومی گذاشته شد.

و همچنین مذاکره اخیر با دکتر رزمجویی مشاور محترم استاندار فارس، که ضمن تشکر از استقبال گرم ایشان در اهتمام به حل مشکلات و قول به مذاکره و پیگیری از طریق معاون محترم گردشگری و زیارتی استاندار، فرمودند بنده هم پیگیر موضوع باشم ان شاالله که مشکلات مرتفع گردد.

جناب آقای فرماندار، طبق تحقیقات انجام یافته پیش بینی گردیده است که در چشم اندار سال 1404 کشور ایران از حضور 20 میلیون نفر گردشگر خارجی برخوردار خواهد بود.

اگر آثار باستانی کازرون که میتوان گفت در آغوش فارس قطب  مهم گردشگری کشور محسوب میگردد کماکان به وضعیت فعلی باقی بماند که امیدوارم این  طور نباشد.... به نظر شما چند درصد از این خیل انبوه گردشگران سهم کازرون خواهد شد ؟

 بدینوسیله انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی از محضر فرماندار محترم  به عنوان نماینده عالی دولت  در شهرستان کازرون تقاضا دارد برای رفع مشکلات و معضلات حاکم بر میراث فرهنگی  شهرستان اقدام و به اهتمام موجبات رضايتمندی عموم را فراهم نمایند.

 باتشکر، ایام مستدام باد.

رونوشت:

1- رئیس جمهور محترم ایران اسلامی

2- استاندار  محترم فارس

سامان کرم نیا/دبیر انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه ازاد اسلامی کازرونو عضو شورای سیاستگزاری تشکلهای دانشجویی دانشگاههای استان فارس

شناسه خبر :464 
645 کلیک ها  شنبه, 07 آذر 1394 ساعت 12:07
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا