'سواد رسانه‌ای' به درس‌ دبیرستان‌ها اضافه می‌شود

چاپخانه کتاب‌های درسی

خورشید آنلاین
  • لید خبر: یکی از معاونان وزارت آموزش و پرورش از اضافه شدن درسی با عنوان "سواد رسانه‌ای" در کلاس‌های دبیرستان خبر داده است.

مهرزاد حمیدی٬ معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش در حاشیه مراسمی گفته است که این درس به‌زودی در کلاس‌های دهم٬ یازدهم و دوازدهم دبیرستان تدریس خواهد شد.

خبرگزاری دانشجویان  (ایسنا) گزارش داده که معاون آموزش و پرورش هدف از افزودن این درس را "بهبود استفاده از مزایای شبکه‌های اجتماعی" اعلام کرده است تا به گفته او نوجوانان "قدرت فیلترکردن و انتخاب اطلاعات" را داشته باشند.

معاون سلامت آموزش و پرورش همچنین گفته است که در راستای فرمان رهبر ایران برای کلاس دوم دبیرستان کتاب‌های درس مدیریت خانواده و ترویج زندگی سالم تدوین شده که به‌زودی توزیع می‌شود.

سال تحصیلی جدید حدود دو هفته دیگر  آغاز خواهد شد. از امروز ۱۵ شهریور٬ توزیع کتاب‌های درسی  آغاز شده است.

پیش‌تر یکی از مقام‌های آموزش و پرورش گفته بود که ۳۳ درصد دانش‌آموزان تهرانی اوقات فراغت خود را با اینترنت‌گردی یا نرم‌افزارهای موبایل پر می‌کنند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد هم با استناد به آماری اعلام کرده ۵۳ درصد ایرانی‌ها عضو شبکه‌های اجتماعی مختلف هستند و ۴۰ میلیون‌ گوشی هوشمند در ایران وجود دارد.

شناسه خبر :1971 
247 کلیک ها  دوشنبه, 15 شهریور 1395 ساعت 19:15
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا