نمایش «آی لاو تهران» به یاد کیارستمی

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    «آی لاو تهران»فیلم داستانی و روایتی در چند اپیزود از عوالم و دیدگاه‌های پنج گروه دو نفره از قشرهای مختلف جوانان ایرانی درباره زندگی، جامعه و... در شهر تهران است.

شامگاه 2 مرداد ماه،آیین افتتاحیه‌ی فیلم «آی لاو تهران» (که بعد 7 سال امکان اکران پیدا می‌کرد) به کارگردانی سهند صمدیان و تهیه‌کنندگی سیف‌الله صمدیان با حضور هنرمندانی چون نیکی کریمی،مازیار میری،سیف‌الله صمدیان، وحید وکیلی‌فر و ... برگزار شد.

سهند صمدیان کارگردان، سیف‌الله صمدیان تهیه‌کننده،محمدرضا دلپاک، کاوه کاتب، جمشید کرمانی، افشین زمانی، نگین و نوشین صداقت و دیگر بازیگران این اثر پیش از نمایش فیلم روی صحنه رفتند.

سیف‌الله صمدیان که تهیه‌کنندگی اثر را بر عهده داشت با یادی از عباس کیارستمی، درگذشت او را یک فاجعه دانست و گفت:« روح او روح زندگی بود و عطش زندگی‌اش بالاچون عطش کارش بالا بود.»

این هنرمند در ادامه خاطره‌ای از عباس کیارستمی تعریف کرد و ادامه داد: «در فیلم آفریقا سهند دستیار تدوین بود و وقتی فیلم را در مارسی بعد از کن نشان می‌دادند،آقای کیارستمی روی سن رفتند و خطاب به تماشاگران گفتند،من می‌خواهم از دو تن از همکارانم در این فیلم دعوت کنم تا روی صحنه بیایند فقط یک مشکلی وجود دارد که امیدوارم شما بتوانید حل کنید، پدر و پسری که من نمی‌دانم کدام پسر هست و کدام پدر،امیدوارم شما بتوانید تشخیص بدهید و در ادامه از من و سهند دعوت کرد تا روی صحنه برویم.»

در بخش دیگری از مراسم آیین افتتاحیه‌ی «آی لاو تهران»،سهند صمدیان ضمن تشکر از گروه «هنر و تجربه» که باعث اکران فیلم شده است،اظهار کرد: «در بیست سالگی ایده‌ای را در ذهن داشتم و سه سال بعد از آن وقتی عباس کیارستمی یکی از فیلم‌های کوتاه من را دید، گفت که سهند تا امروز بیشتر تمرکزت را روی تصویر و فرم گذاشته‌ای و فکر می‌کنم دیگر باید فیلم بسازی که دیالوگ داشته باشد».

او ادامه داد: «در همین شرایط بود که به یاد همان ایده بیست سالگی‌ام افتادم و آن را در سال ۸۸ ساختم. اما امکان و شرایط اکران فیلم به هر دلیلی میسر نشد و حالا بعد از ۱۷ سال از شکل‌گیری ایده اولیه شرایط دیده شدن فیلم فراهم شده است.»

این کارگردان جوان با اشاره به اینکه شرایط ساخت فیلم در گذشته متفاوت بوده، عنوان کرد:« اگر کیفیت فیلم پایین است، بیشتر به دلیل کم بودن امکانات در آن دوران بوده و گذر زمان را در تغییر بازیگران فیلم که امروز اینجا هستند و بزرگ شده‌اند، به خوبی می‌توان دید و درک کرد.»

در ادامه محمدرضا دلپاک از حاضران خواست برای عباس کیارستمی یک دقیقه سکوت کنند.

بازیگران فیلم هم که نسبت به تصویرشان در فیلم بزرگ شده بودند از این‌که فیلم این روزها اکران شده و امکان دیده شدن دارد، ابراز خوشحالی کردند.

«آی لاو تهران»فیلم داستانی و روایتی در چند اپیزود از عوالم و دیدگاه‌های پنج گروه دو نفره از قشرهای مختلف جوانان ایرانی درباره زندگی، جامعه و... در شهر تهران است.

شناسه خبر :1575 
238 کلیک ها  شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 22:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا